Перевод Мирьям Лепикульт

MellnovFest MTÜ viib Eesti Kultuuriministeeriumi, Tartu linna kultuuriosakonna ja kultuurkapitali toetusel ning koostöös Eesti UNESCO Noorte Ühendusega 4.-6. oktoobrini läbi IV Rahvusvahelise autorilaulu festivali „Lehesaju muusika 2013“.

 

Meie pidu algab reedel, 4. oktoobril kell 19.00 kohvikus Shakespeare festivali külaliste ühiskontserdiga.

Pilet maksab 7 aurot, kohtade arv on piiratud.

 

Käesoleval aastal toimuvad festivali viietunnised peakontserdid 5. ja 6. oktoobril ühes Eesti auväärsematest saalidest — Tartu Ülikooli aulas.

Kummagi kontserdi pilet maksab 10 eurot.

Tartu_Ylikooli_Peahoone

 

Traditsiooniline peoõhtu toimub teatrikohvikus Shakespeare, kus me koos oma külalistega õhtustame ja degusteerime Armeenia konjakit, mida pakuvad meie püsisponsorid; just nagu alati, on ka seekord avatud mikrofon, mida võivad teiste kõrval kasutada ka need esinejad, kes kontsertprogrammi ei kuulu.

Peoõhtu pilet maksab 15 eurot, selle eest pakutakse sooja toitu ja kann vett, muud võib igaüks ise tellida. Kohtade arv peoõhtul on väga piiratud.

Festivali üksikasjalik programm avaldatakse veidi hiljem, praegu aga tahan tutvustada teile sponsoreid, kelle toetus aitab meie projekti kaunistada.

Trükikoda Hoobeks eesotsas omaniku Jelena Fominaga võttis ka sel aastal enda peale kõigi festivaliga seotud trükiste valmistamise!

 

Ka sel aastal on meiega Jerevani konjakitehase Ararat ametlik esindaja Eestis — firma Pernod Ricard Eesti.

 

 

 Suurim tänu Elmet Neumannile ja tema helisalvestusstuudiole Neumann stuudio püsiva koostöö ja toetuse eest!

 

 Täname jätkuva teabealase toetuse eest ajalehte Peipsirannik ja selle peatoimetajat Fjodor Maspanovit — esimest publiku sümpaatia auhinna võitjat 2010. aasta festivalil ja 2012. aastal festivalil osalejat.

 Festivali peaauhinna — PUBLIKU SÜMPAATIA AUHINNA — on valmistanud Moskvatuntud kunstnik Anatoli Orlov, kes annab selle ka ise võitjale üle.

Orlov

 See kunstniku maal ongi AUHIND

 

 

Lisaks valmistavad festivali külaliste jaoks kaarte Eesti kunstnikud, kes nõustusid oma loomingulise panusega meie projekti toetama.

Nüüd aga on aeg esitleda kõiki muusikuid, kes sel aastal festivalil esinevad. Tuleb eraldi märkida, et kõik nad nõustusid meie tingimustega ning sõidavad kohale oma kulul, mida tuleb eriti kõrgelt hinnata. Aitäh teile, kallid sõbrad, toetuse ja mõistmise eest!

Põhjalikumat teavet kõigi meie külaliste ja osalejate kohta pakub festivali voldik. Siinkohal igaühest vaid mõne sõnaga…

 

Natalja Dudkina (Moskva, Venemaa), autor, festivali külaline.

 

Oleme tänulikud Nataljale nõusoleku eest sõita Tartusse ja kaunistada meie festivali. Enne, kui temaga ise tutvute, olgu öeldud — vapustav hääl, võrratud luuletused, andekas, kaunis naine.

Anton Duhhovskoi (Sankt Peterburg, Venemaa), autor, festivali külaline

Seda muusikut polegi enam tarvis Tartus lähemalt tutvustada, sest te kõik olete juba ammu tema loomingusse armunud — muuseas, olen minagi.

 

 

Valeri Tšetšet (Sankt Peterburg, Venemaa), autor-esitaja, festivali külaline

 

Juba palju aastaid tagasi kuulasin tundide kaupa Valeri Tšetšeti muusikat. Tema oskus viia viimne kui üks sõna otse kuulaja südamesse ei jäta kedagi ükskõikseks. Tollal ei võinud ma aga aimatagi, et kunagi avaneb võimalus selle inimesega isiklikult tuttavaks saada. Suur tänu Anton Duhhovskoile, kes tutvustas meid Valeriga tema viiekümnendal juubelil Sankt Peterburis.

Igor Žuk (Kiiev, Ukraina), autor, festivali külaline

 Kirjutasin talle ilma kellegi vahenduseta ning olen sügavalt tänulik tema otsuse eest Tartusse tulla. Olen kindel, et selle bardi looming osutub paljudele meeldivaks avastuseks.

Tatjana Sinitsõna ja Boris Serjogin (Wuppertal — Düsseldorf, Saksamaa), festivali külalised

Tatjana Sinitsõna on Tartus juba hästi tuntud — 2011. aastal oli ta festivali ainsa žürii liige, seejärel sõitis koos kaaslastega Riiast meile soolokontserti andma. Sel aastal Tartus esineb ta koos oma lahutamatu kaaslase Boris Serjoginiga. Uskuge mind, see saab olema oivaline!

Aleksandr Solomonov (Hamburg, Saksamaa), autor

Mul oli õnn tutvuda Alekandriga alles üsna hiljuti, nimelt sõites Prantsusmaal Côte d’Azuris toimuvale festivalile „Laulev rannik“. Olen rõõmus, et jõudsime kokkuleppele ning nüüd on ka Tartu publikul võimalus kuulata laulmas „lumeleopardi“ (nagu seda alpinistide ringkonnas tuntud bardi mulle kuluaarides tutvustati ).

Aleksei Kudrjavtsev (Brno, Tšehhi), autor-esitaja

Alekseil ei olnud valikut, kas sõita Tartusse või mitte. Kuna just tema võitis publiku sümpaatia auhinna 2012. aasta Lehesaju festivalil, on ta lihtsalt kohustatud andma tänavu auhinna kätte õnnelikule uuele võitjale. Pealegi on meil kavas korraldada kaks tema soolokontserti — 8. oktoobrilTallinnas Vene kultuurikeskuses ja 9. oktoobril Tartus Ülikooli kohvikus.

Kärt, Ants, Jaak, Mart Johanson (Eesti), festivali külalised

Mul on hea meel teatada, et festivali külalistena esindab Eestit seekord kogu siinsel maal tuntud perekond Johansonid.Suur aitäh meie sõpradele toetuse ja selle eest, et nad soovivad meile oma loomingut tutvustada!

Irina Voldman, Darja Grigorjan (Samaara, Venemaa), autorid-esitajad

Kõik mäletavad eelmise aasta festivali üllatust — Samaarast pärit dueti Irina Voldmani ja Andrei Kolesnikovi esinemist.Nüüdseks on toimunud meeldivad muudatused ja täiendused, me võõrustame kahte täiesti iseseisvat duetti. Irinat tunnen majuba hästi, kuid Darjat (muide, armeenia pruuti, nagu ma tedatutvudes naljatades nimetasin)kohtasin alles hiljuti selsamal „Laulval rannikul“. Palun hoida ja armastada!

Andrei Kolesnikov ja Maksim Tšikalov (Samaara, Venemaa), festivali külalised

See ongi meie teine duett, võrratud Aleksei ja Maksim — lõbusad ja sütitavad. Aga kui tõsisemalt kõnelda, siis Andrei on tegelikult andekas arst.

Jelena Gudkova (Sankt Peterburg, Venemaa), autor

On rõõm tutvustada teile ajakirjanikku ja autorilaulule pühendatud telesaadete juhti. Tore, et Tartusse sõidab inimene, kes seda žanri suurepäraselt tunneb ning on ka ise laulude autor ja esitaja.


Boris Amambajev ja Andrei Moroz (Kišinjov, Moldova), autor-esitaja

 Borisi loominguga tutvusin täiesti juhuslikult. Sattusin Internetis üht tema laulu kuulma ja siis leidsin suure töö tulemusena ühe Moldova portaali kaudu tema telefoninumbri. Olen väga tänulik, et ta soostus meie festivalile tulema ja võtma saatjana kaasa Andrei Morozi.Loodan, et ka teid vaimustab selle andeka inimese looming. Lisatud lingilt on võimalik tema laule kuulata. Kahjuks eileidnud ma kvaliteetsemat videot.

 http://vekser.ru/music.html

 

Timur Fišel (Tallinn, Eesti), autor-esitaja

On mul üldse öelda midagi, mida te Timur Fišelist veel ei tea? Vahest seda, et käisime koos „Laulval rannikult“ ja seal armusid temasse kõik. Elus kohtad harva inimesi, kes otsekui laulavad iga hetk — isegi siis, kui nad parajasti vaikivad… Kas teid rõõmustab tema tulek Tartusse? Vastan ise — muidugi rõõmustab.Mäletame ju tema etteastet eelmisel aastal.


Aleksei Šmeljov (Moskva, Venemaa), autor.

Ma tahaksin väga leida noori autoreid, et mõista — juba tuntud muusikute selja taga seisavad need, kes saavad öelda meile midagi tänapäeval väga olulist. Tänan Lidia Tšinarevat soovituse eest. Saagem siis tuttavaks — Aleksei Šmeljov.

Olga Jarotskaja (Tartu, Eesti — Ariel, Iisrael), autor

Juhtus nii, et meie projektil vedas — Iisraelist tuli Tartusse mõneks ajaks elama inimene, kes nõustus meid aitama ning sai üheks festivali kunstnikest, kelle tööd nüüd meie silmi rõõmustavadSaage tuttavaks — Olga Jarotskaja, ühtaegu poetess, laulja ja graafik, suurepärane ja huvitav inimene.

 

Dmitri Vešnev (Moskva, Venemaa), autor

Minu jaoks täiesti uus nimi. Loodan, et avastame enda jaoks huvitava autori. Ta on Aleksei Kudrjavtsevi sõber. Tere tulemast!

Timut Ilikajev (Tallinn, Eesti), autor-esitaja

Millegipärast on nii läinud, et Tartu publik ei olegi veel tutvunud ühega minu meelest Tallinna kõige tugevamatest bardidest. Väga tore, et Timur seekord Tartusse tuleb!

 

Aleksandr Sivatski (Ventspils, Läti), autor

Tutvustan teile, kallid kuulajad, nii teile kui ka mulle seni tundmatut bardi — Alekandr Sivatskit naabermaalt Lätist. Loodan, et talle meeldib meie linnas. Tere tulemast festivalile!

 

Natalja Šarova (Vilnius, Leedu), autor

Oleks ju tore, kui Leedugi meie festivalil kaasa lööks. Kuna ma aga sealsest autorilauluhuviliste ringkonnast peaaegu kedagi isiklikult ei tundnud, palusin abi Sergei Bailt, kes viis mind ühendusse Natalja Šarovaga. Saagem siis tuttavaks!

Jevgeni Guzejev (Helsinki, Soome), autor

Mul on rõõm tutvustada teile veel üht arsti, kes oma luuletusi lauldes ette kannab. Tänan Vladimir Ištšenkot tutvumise eest selle inimesega.

Anžela Steinhart ja Larissa Melamud (PetahTikva, Iisrael), autorid-esitajad

Väga hea meel on esitleda teile duetti Iisraelist. Mulle öeldi nii:Angela täidab oma energiaga kõik festivali lüngad. Eks jääme ootama! Aga kõigepealt saame tuttavaks.

 

Faina Sudkovitš ja Katja Udal (Afula, Iisrael), autorid

Veel üks duett Tõotatud maalt! Loodan, et meil kõigil saab olema huvitav tutvuda Faina ja Katja loominguga.

 

Aleksandr Izvolski (Tallinn, Eesti), autor

Aleksandr käis eelmisel aastal Tartus meie festivaliga tutvumas. Ja talle meeldis siin. Väga tore, et ta avaldas soovi tulla meie jõulupeole ning lõpuks liitus meie festivali meeskonnaga. Seekord esitab ta oma laule kontsertprogrammis. Kaupo Torim (Tartu, Eesti), autor

Kaupo Torim (Tartu, Eesti), autor

Kutsusin ka sel aastal esinema Tartu bardi Kaupo Torimi. Kõik, kes kuulsid teda eelmisel aastal, mäletavad, kui tore see oli.

Vladimir Ulogov, klubi «ŠKOLA KSP» (Mount Tabor, New Jersey, USA)

Selle värvika inimesega viis saatus mind kokku autorilaulu klubi „Stranniki“ festivalil USA-s. Seejärel kohtusime taas Vahemere ääres juba mainitud „Laulval rannikul“. Väga meeldiv, et Aleksander saabub meid oma klubinimel tervitama.

 

Aleksei Neževets (Minsk, Valgevene), autor-esitaja

Sel aastal esindab Valgevene barde Aleksei Neževets. Saagem tuttavaks!

Festivali meeskond loodab, et need kolm päeva pakuvad rõõmu ja rahuldust kõigile Tartusse saabunud muusikutele, autoritele ja esitajatele, autorilaulu žanri austajatele ja muidugi meie ustavale publikule, kes neid muusikalisi pidupäevi juba pikisilmi ootab.

Aupaklikult teie
projektijuht Ljudmila Mesropjan